Poznejte celý svět na jednom místě

©

Čekají vás pečlivě vybrané přednášky, čerstvé expedice či důkladné know-how pro oblíbené outdoorové sporty. Nebude chybět ani dobré jídlo, pivo či večerní koncert. Pohltí vás skvělá atmosféra na místě, kde se potkávají fajn lidi. Součástí festivalu je i předvánoční market užitečných dárků. To vše zažijete na jednom místě v Praze, přímo na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy!

  • Nabitý program: Celkem 9 sálů, 30 osobností, 25 přednášek, 10 filmů a 25 workshopů

Festival ObzoryDíky Ivanu Brezinovi poznáte Indii, do které nás zavede přes Turecko, Írán a Pákistán. Dlouhou cestu vlaky a autobusy absolvoval s figurkou Pepka námořníka, na které vám ukáže, jak cestovatelova duše vnímá neznámé krajiny, detaily a nové podněty. Do další exotické země, chudé, ale překrásné Bolívie, kde stále žije většina původních obyvatel, vás vezme Pavel Svoboda. Dále poznáte krásy tajemné, zatím neobjevené Barmy s Davidem Švejnohou. Velkým zážitkem bude jistě i promítání stereografií Matěje Boháče, 3D pohled na  Arménii a premiérově i na Kašmír vás zaručeně okouzlí.

Festival Obzory

Kromě již zmíněných zemí se podíváme také do Ugandy, Antarktidy, Švýcarska, Bosny, Havaje, Polynésie, Číny, Austrálie, Islandu, navštívíme desítky nejžádanějších destinací světa. A protože je náš festival plný osobností, můžete se při autogramiádě seznámit s Márou Holečkem, Miloslavem Stinglem, Petrem Slavíkem nebo Martinem Mykiskou.

Festival ObzoryPro ty, kteří se chtějí nejen pobavit, ale i poučit, jsou zdarma ke vstupence k dispozici praktické workshopy na téma fotografování, exotické vaření, africké i bollywoodské tance, bubnování, tvorba mandal. Navíc jsou tu pro vás připravené moderované diskuze se zkušenými cestovateli, kde získáte praktické informace o cestování po Jižní Americe, Blízkém východu nebo jižní a jihovýchodní Asii.

Opusťte na chvíli zachmuřenou realitu českého podzimu a vydejte se s námi začátkem listopadu na víkend do širého světa na OBZORY, nebo až za ně!

Festival Obzory

  • Jedním z partnerů a vystavujícím je i nakladatelství Svojtka & Co., vydavatel známé řady průvodců Lonely Planet. Během festivalu máte jedinečnou možnost zakoupit tyto cestovní průvodce se slevou až 50 %!

Více na www.FestivalObzory.cz.

 

 
 
Napsal: redakce LonelyPlanet.cz

Předchozí článek

Georgetown představuje neotřelou uměleckou scénu a stylové ubytování

Další článek

Tropický ráj s nízkým rozpočtem

Související články

Články

Příběh Lonely Planet

Staré otlučené auto, v kapse pár dolarů a touha po dobrodružství. To je vše, co zakladatelé Lonely Planet Tony a Maureen Wheelerovi potřebovali pro svůj životní výlet. Lonely Planet je knižním fenoménem, který od základů změnil způsob cestování na konci 20. století. Kdo za ním stojí? Přečtěte si příběh zakladatelů tohoto světově proslulého vydavatelství. Poznali se na lavičce v londýnském Regent’s Parku a o rok později se vzali. Na své svatební cestě se rozhodli vyzkoušet to, co za možné pokládal jen málokdo: po souši přejet Evropu a Asii směrem do Austrálie. Stálo je to několik měsíců a všechny peníze, které měli, ale zvládli to. Když vše skončilo,…

Články

Cestování po ostrovech u pobřeží Kambodže

Malebné ostrovy rozkládající se v tyrkysových vodách Thajského zálivu jsou jedněmi z nejméně dotčených míst Kambodže. Na žádném z nich nejsou zpevněné silnice, bankomaty ani nepřetržitá dodávka elektřiny, avšak co ostrovům chybí na vybavení, to mnohem víc než dostatečně vynahrazují svou přírodní krásou. Zástavba však neúprosně čeká a budete muset přijet co nejdříve, abyste poznali zdejší poklidnou atmosféru dřív, než bude zdevastována záplavou plánovaných luxusních resortů. Ostrov Koh Rong, ležící dvě a půl hodiny plavby od pevniny, je skutečně nádherný, s dokonalými plážemi s bílým pískem a mírnými, akvamarínovými vlnkami. Na tomto ostrově o rozloze 78 km2 se rozkládá 43 kilometrů pláží a je plný možností na potápění, šnorchlování a túry v džungli. Koh Rong je nejzastavěnějším…

Články

Chutě a vůně ulic světa

V ruce máte letenku a stojíte na přeplněném, uspěchaném a neomylně čistém letišti. Cestujete daleko, dál, než většina sousedů a vašich známých kdy byla. A už teď víte, že kromě nádherných výhledů, nevšedních zážitků a často i nápisů v pro vás nesrozumitelném písmu bude ve vaší dovolené z velké části dominovat jídlo. Protože ochutnávání exotického jídla je prostě zážitek a k cestování patří. „Street food neboli jídlo z ulice je vlastně kulinářské mistrovství. Je to taková malá reality show – kuchař má v ,přímém přenosu‘, za přihlížení diváků, kteří jsou zároveň platícími zákazníky, a v reálném čase vykouzlit skvělý oběd nebo večeři,“ vysvětlovala mi nedávno jedna slečna na Street Food Festivalu…

Články

Objevte nejzajímavější destinace roku 2016

Lonely Planet představuje kolekci trendů, destinací a zážitků pro příští rok. Je jen na vás, kam se vydáte, a je nám ctí vám vybrané destinace postupně představit. Best in Travel 2016 prezentuje 10 zemí, 10 regionů a 10 měst, které odborníci Lonely Planet doporučují pro rok 2016. Na 1. místě žebříčku zemí se umístila Botswana, následovaná Japonskem a USA. Kotor v Černé Hoře se umístil na 1. příčce mezi městy, a to před ekvádorským Quitem a irským Dublinem. Mezi první tři favority regionů, které Lonely Planet Best in Travel 2016 řadí mezi ty, které musíte v nadcházejícím roce…