Nejlepší nově otevřené ubytovací zařízení

©

Bez ohledu na výši finančních prostředků, které hodláte vydat na ubytování, vás může zaujmout náš výběr zcela mimořádných nových ubytovacích zařízení pro rok 2018. Co mají společného? Kvůli vzrušení se vám možná nepodaří usnout.

Silo Hotel, Jihoafrická republika

Tento neuvěřitelný butikový hotel, vybudovaný v prostorách bývalého obilného sila v komplexu V&A Waterfront v Kapském Městě, je stejně úžasný jako výhled na Stolovou horu, který nabízí. Silo kombinuje modernost s historií, kterou například připomínají geodetické vyboulené mříže na oknech, vystupující z industriálního betonového exteriéru z dvacátých let minulého století. A co víc, v přízemí bylo otevřeno halasně propagované Zeitz Museum of Contemporary Art Africa (MOCAA).

Zahrada soch muzea MOCAA bude přístupná z lávky v šestém patře budovy Sila.

Nové ubytovací zařízení_1

Plovoucí hotel, Japonsko

V roce 2015 byl v tematickém parku Huis Ten Bosch otevřen první hotel na světě, ve kterém tvoří většinu personálu roboti, a koncem roku 2017 má být dokončen nový plovoucí hotel. Má tvar dvoupatrové koule s lůžky pod skleněnou kupolí a v noci pomalu klouže po vodní hladině, aby přepravil hosty k šest kilometrů vzdálenému ostrovu s novým zábavním komplexem.

Huis Ten Bosch se nachází ve městě Sasebo v prefektuře Nagasaki.

Thousand Lakes Lodge, Austrálie

Možnost prozkoumat drsnou, izolovanou krásu Tasmánské divočiny (anglicky Tasmanian Wilderness), zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je díky této čerstvě otevřené ubytovně zase o něco bližší. Chata Thousand Lakes Lodge („Chata tisíce jezer“) byla přestavěna z bývalého tréninkového zařízení pro antarktické expedice. Má devět pokojů a je neuvěřitelně příjemným a přátelským místem, odkud můžete vyrážet na pěší túry, rybařit, jezdit na horském kole a pozorovat zvířata na překrásných vysoko položených pláních.

K ekologické chatě s minimálním dopadem na životní prostředí se z Launcestonu na severu Tasmánie dostanete autem za 90 minut.

Nové ubytovací zařízení_2

Jam Hotel, Belgie

Když Jean-Michel André, duchovní otec hotelů Château de la Poste, Chelton a Le Berger, spojil síly s architektkou Olivií Gustot, aby společně proměnili bývalou budovu Fakulty architektury sv. Lukáše v Bruselu, bylo zřejmé, že výsledek bude mimořádný. Převládají městské barevné odstíny, neomítnuté cihly, beton a překližka. Kromě 78 pokojů má přitažlivý bar a protáhlý střešní bazén s terasou.

Nabízí společnou ložnici Giga pro 18 osob (18 EUR), jednolůžkové pokoje Super (49 EUR) a větší pokoje od dvoulůžkových po šestilůžkové.

Nové ubytovací zařízení_3

Moss Hotel, Island

Termální lázně Modrá laguna jsou nejznámější islandskou turistickou atrakcí a od letošního roku bude možné se probudit v hotelovém pokoji s úchvatným výhledem na tuto lagunu. Moderní, minimalistický luxusní hotel, který využívá energii z nedaleké geotermální elektrárny, stojí na vrcholku mechem pokrytého lávového výlevu z roku 1226. A samozřejmě by hotel v Modré laguně nebyl dokonalý bez podzemních lázní – Lava Cove.

Lagoon Suite máte přístup k soukromé části laguny. 

The Sill, Velká Británie

Mládežnické hostely bývají jen vzácně nablýskané, stylové stavby ze skla a oceli. A vůbec není běžné, aby takový hostel tvořil součást jedinečného „centra vědeckých objevů“. The Sill u historického Hadriánova valu v hrabství Northumberland však má rozlehlé prostory pro výstavy, divadelní představení i koncerty. Nabízí pokoje pro dvě, tři nebo čtyři osoby s přístupem do kuchyně, chladicí zóny, wi-fi a oblohu plnou hvězd.

Celý komplex využívá energii z obnovitelných zdrojů. Za nocleh (se snídaní) zaplatíte od 21 GBP.

Awasi Iguazú, Argentina

Po svých průkopnických chatách v Atacamě a Patagonii vybudovala skupina Awasi nádherný areál s 12 chatami, který leží pouhých 15 minut cesty od legendárních vodopádů Iguazú. Chaty stojí na pilotách, aby se maximálně snížil jejich dopad na životní prostředí, v hluboké džungli na březích řeky Iguazú. Mají vlastní bazénky, venkovní sprchy a rozlehlé obytné prostory.

Každá chata má k dispozici terénní vůz a vlastního průvodce pro průzkum oblasti.

Nové ubytovací zařízení_4

The Robey, USA

Tento hotel ve tvaru klínu, připomínající dílek dortu ve stylu art deco, se tyčí nad částí Chicaga, jež jí, pije a dýchá uměním a kulturou – především čtvrti Wicker Park a Bucktown. Eklektická energie v ulicích proudí až do 13. patra hotelu The Robey, odkud se otvírá ničím nepřerušovaný výhled na siluetu města.

Pozdní odhlašování, znamenité dopravní spojení a pokoje od 155 USD... šťastné dny (a noci). 

The Highlands Camp, Tanzanie

Zatímco jiní cestovatelé stojí fronty, aby mohli spatřit nejslavnější africký kráter Ngorongoro, hosté Highlands Campu společnosti Asila se probudí v odlehlé části chráněné krajinné oblasti. Tento ekologický kemp posunuje pomyslnou laťku glampingu (neboli luxusního kempování) na vyšší úroveň. Nabízí osm prostorných apartmánů v prošívaných, kopulovitých stanech s nezapomenutelným výhledem na africkou divočinu. A dlouhodobé přátelství Asile s místními Masaji vede také k bohatým a smysluplným kulturním zážitkům hostů.

Projížďky přírodou, pěší túry i jídla jsou zahrnuté v ceně. 

Nové ubytovací zařízení_5

Null Stern, Švýcarsko

Pět hvězdiček? Zkuste ubytování bez hvězdiček (dobrá, kromě těch nad hlavou) a bez zdí. Duchovními otci projektu Null Stern jsou dva konceptuální umělci, dvojčata Patrik a Frank Riklin. Jediným zařízením je překrásná postel uprostřed nádherné švýcarské přírody. Originální „alpský pokoj“ byl v roce 2017 rychle vyprodán, ale v roce 2018 se objeví dalších 25 postelí v utajovaných švýcarských lokalitách.

Zaujaly Vás popisované destinace, chtěli byste se dozvědět vic a získat podrobnější informace? V e-shopu najdete tištěné průvodce Lonely Planet. 

Byli jste na výletě, dobrodružné cestě či třeba stáži a rádi byste o tom řekli světu? Sdílejte své zážitky z cest s dalšími cestovateli přímo zde na webu anebo na Facebooku Lonely Planet Česká republika. 

Booking.com
Napsal: Lonely Planet

Předchozí článek

Tak trochu jiný velký evropský roadtrip - 1. část

Další článek

Skicování pro cestovatele - důvody, proč vyměnit chytrý telefon za tužku nebo barvy

Související články

Články

Best in Travel 2017 video

Best in Travel 2017 postupně prezentuje 10 zemí, 10 měst, 10 regionů a 10 zajímavých míst, které odborníci Lonely Planet doporučují pro rok 2017.

Články

Nejpoutavější nové turistické atrakce

Myslíte, že už jste viděli všechno? Tak si na svůj seznam připište tyhle neuvěřitelné nové zážitky, které si můžete dopřát od roku 2018. Ve stopách nindžů, Japonsko Japonsko se chystá pokračovat v oživování starobylého nindžovského umění pestrou nabídkou aktivit, které budou zahájeny v roce 2018. Návštěvníci si budou moci vybrat ze dvou zájezdů specializovaných na tradici bojovníků nindža, při kterých budou ubytováni na slavných místech,…

Články

Nejlepší destinace v USA, které byste měli navštívit v roce 2018

Cestovatelský tým odborníků Lonely Planet důkladně prozkoumal Spojené státy a vybral deset nejlepších dosud přehlížených, revitalizovaných a nadpozemských lokalit, které v roce 2018 skutečně stojí za návštěvu. Přírodními divy počínaje a podmanivým pobřežím a nadějně se rozvíjejícími městy konče, tyto destinace letos slibují velké věci. Inspirovali jste se a rozhodli vyrazit na cestu? Redwood Coast, Kalifornie Na kalifornském Redwoodském pobřeží ztratíte pojem o čase (i mobilní signál). Filmoví nadšenci možná poznají úchvatné prostředí z hollywoodských trháků, jako je Jurský park, E. T. Mimozemšťan a Hvězdné války. Ale působivou nádheru kalifornských sekvojových lesů, starých dva…

Články

Nejlepší cestovatelské destinace Lonely Planet pro rok 2018

Best in Travel 2018 z Lonely Planet je napjatě očekávané uvedení doporučených destinací z celého světa pro příští rok, jež by se měly objevit na seznamu přání každého cestovatele. Přední cestovatelská autorita na světě představuje svůj výběr nejlepších deseti zemí, měst, regionů a destinací, které odborníci Lonely Planet cestovatelům doporučují navštívit v roce 2018. Vytouženou nejvyšší příčku na seznamu nejlepších zemí pro rok 2018 zaujímá Chile, zatímco Sevilla byla oceněna jako nejlepší město na světě, které byste v příštím roce měli navštívit. Tomuto španělskému městu šlape na paty americký Detroit a často přehlížené australské hlavní město Canberra. Z regionů…