Nejlepší cestovatelské destinace Lonely Planet pro rok 2018

©

Best in Travel 2018 z Lonely Planet je napjatě očekávané uvedení doporučených destinací z celého světa pro příští rok, jež by se měly objevit na seznamu přání každého cestovatele. Přední cestovatelská autorita na světě představuje svůj výběr nejlepších deseti zemí, měst, regionů a destinací, které odborníci Lonely Planet cestovatelům doporučují navštívit v roce 2018.

Vytouženou nejvyšší příčku na seznamu nejlepších zemí pro rok 2018 zaujímá Chile, zatímco Sevilla byla oceněna jako nejlepší město na světě, které byste v příštím roce měli navštívit. Tomuto španělskému městu šlape na paty americký Detroit a často přehlížené australské hlavní město Canberra. Z regionů se v Best in Travel 2018 z Lonely Planet dostalo tří nejvyšších hodnocení pro příští rok Belfastu a Causeway Coast v Severním Irsku spolu s Aljaškou a se slovinskými Julskými Alpami. Jako cestovatelskou destinaci s nejlepším poměrem kvality a ceny pro rok 2018 vyhodnotil tým Lonely Planet Tallinn v Estonsku, za nímž zůstaly v těsném závěsu ostrov Lanzarote, jeden z Kanárských ostrovů, a Arizona ve Spojených státech amerických.

Rozhodování, které destinace se objeví v každoročním výběru Best in Travel, probíhá velmi uvážlivě. Autoři a cestovatelé Lonely Planet poskytují stovky návrhů destinací, které by neměly ujít pozornosti cestovatelů. Vybírají je z míst, jež navštívili v posledním roce. Cestovatelský tým pak výběr zúží na základě předem daných kritérií (například nakolik jsou navržené destinace aktuální, vzrušující a vzbuzující úžas) a rozhodne, které vybrané destinace zařadí do nejprodávanější, inspirativní cestovatelské publikace. Musejí splňovat specifická kritéria; mohou to být místa, která se v následujícím roce stanou dějištěm nějaké speciální události, která nabízejí cestovatelům něco nového nebo která tým odborníků z Lonely Planet považuje za přehlížená či podceňovaná a jež doporučuje cestovatelům navštívit dříve, než přilákají davy turistů. 

Best in Travel 2018 Lonely Planet také postupně představí pět cestovatelských trendů pro následující rok, kterým byste měli věnovat pozornost. Mimo jiné nabídne i výběr nejlepších závodů pořádaných v různých destinacích, nejlepší destinace pro vegetariány a vegany a nejlepší soukromé ostrovy otevřené pro veřejnost. V rámci Best in Travel 2018 sestavili odborníci Lonely Planet také žebříčky deseti nejzajímavějších kulturních výletů pro rodiny s dětmi, nejpoutavějších nových turistických atrakcí a nejlepších nově otevřených ubytovacích zařízení.

Top 10 zemí podle Best in Travel 2018

 1. Chile
 2. Jižní Korea
 3. Portugalsko
 4. Džibutsko
 5. Nový Zéland
 6. Malta
 7. Gruzie
 8. Mauricius
 9. Čína
 10. Jihoafrická republika 
Best in Travel země 2018

Top 10 měst podle Best in Travel 2018

 1. Sevilla, Španělsko
 2. Detroit, USA
 3. Canberra, Austrálie
 4. Hamburk, Německo
 5. Gāoxióng, Čínská republika (Tchaj-wan)
 6. Antverpy, Belgie
 7. Matera, Itálie
 8. San Juan, Portoriko
 9. Guanajuato, Mexiko
 10. Oslo, Norsko 
Best in Travel města 2018

Top 10 regionů podle Best in Travel 2018

 1. Belfast a Causeway Coast, Severní Irsko
 2. Aljaška, USA
 3. Julské Alpy, Slovinsko
 4. Languedoc-Roussillon, Francie
 5. Poloostrov Kii, Japonsko
 6. Liparské ostrovy, Itálie
 7. Jih USA
 8. Lahaul-Spiti, Indie
 9. Bahia, Brazílie
 10. Národní park Los Haitises, Dominikánská republika
Best in Travel region 2018

Top 10 cenově nejvýhodnějších destinací podle Best in Travel 2018

 1. Tallinn, Estonsko
 2. Lanzarote, Kanárské ostrovy
 3. Arizona, USA
 4. La Paz, Bolívie
 5. Polsko
 6. As-Sawíra (Essaouira), Maroko
 7. Spojené království
 8. Baja California, Mexiko
 9. Jacksonville, Florida, USA
 10. Húnán, ČLR
Best in Travel nejvýhodnější destinace 2018

Zaujaly Vás popisované destinace, chtěli byste se dozvědět vic a získat podrobnější informace? V e-shopu najdete tištěné průvodce Lonely Planet. 

Byli jste na výletě, dobrodružné cestě či třeba stáži a rádi byste o tom řekli světu? Sdílejte své zážitky z cest s dalšími cestovateli přímo zde na webu anebo na Facebooku Lonely Planet Česká republika.

Napsal: Lonely Planet

Předchozí článek

Pafos - slunce, písek a historie

Další článek

TOP 10 regionů pro rok 2018

Související články

Články

TOP 10 cenově nejvýhodnějších destinací pro rok 2018

Nejlepší destinace, zážitky a cestovatelské trendy pro následující rok. Experti z Lonely Planet prozkoumali celý svět, aby vám nabídli nejlákavější destinace, nezapomenutelné zážitky a trendy, o kterých byste měli vědět. Deset míst, která lákají šetrné cestovatele. 1. Tallinn, Estonsko Estonské hlavní město je kompaktní, pohledné a neuvěřitelně výhodné. Zdarma a po svých můžete prozkoumávat jedno z nejpůvabnějších historických center ve východní Evropě, levně se ubytovat v hostelu, penzionu či v soukromí a vychutnávat si výhled na Balt a nádherné městské panorama…

Články

TOP 10 regionů pro rok 2018

Nejlepší destinace, zážitky a cestovatelské trendy pro následující rok. Experti z Lonely Planet prozkoumali celý svět, aby vám nabídli nejlákavější destinace, nezapomenutelné zážitky a trendy, o kterých byste měli vědět. Deset regionů, které se nám objevily na seznamu přání. 1. Belfast a Causeway Coast, Severní Irsko Za poslední dvě desetiletí se Belfast výrazně změnil. Město, které kdysi hlídali těžkooděnci a sužovalo je sektářské násilí, je plné módních čtvrtí přetékajících bary, restauracemi a vůbec podniky, z nichž si vybere každý. Ze sešlých doků je dnes živá čtvrť…

Články

TOP 10 zemí pro rok 2018

Nejlepší destinace, zážitky a cestovatelské trendy pro následující rok. Experti z Lonely Planet prozkoumali celý svět, aby vám nabídli nejlákavější destinace, nezapomenutelné zážitky a trendy, o kterých byste měli vědět. Deset zemí, které byste měli v roce 2018 navštívit. 1. Chile Chile je šlachovitý pás země, oddělené od zbytku Jižní Ameriky (a světa vůbec) mohutnými Andami na východě, nekonečným Pacifikem na západě, vyprahlou pouští Atacama na severu a neprostupnou divokou krajinou Patagonie na jihu. Obyvatelé země, ať už žijí v nejextrémnějších podmínkách, nebo…

Články

TOP 10 měst pro rok 2018

Nejlepší destinace, zážitky a cestovatelské trendy pro následující rok. Experti z Lonely Planet prozkoumali celý svět, aby vám nabídli nejlákavější destinace, nezapomenutelné zážitky a trendy, o kterých byste měli vědět. Deset měst, která slibují báječné zážitky. 1. Sevilla, Španělsko Během posledních deseti let se Sevilla proměnila. Metropole, dříve proslulá dopravními zácpami, spala na velmi zašlých vavřínech, ale pozvolna rozkvetla ve velkoměsto plné jízdních kol a tramvají a snaží se oživit svého uměleckého ducha. A proměna neproběhla bez povšimnutí. Andaluské…