Itálie, jak ji neznáte

©

Pokud nejste opravdoví znalci vína, název tohoto regionu vám asi mnoho neřekne, ale Furlánsko (Friuli) – které leží severovýchodně od italských Benátek – už si našlo své obdivovatele. Zdejší malebné vinařské stezky, které křižují šachovnici vinic mezi městy Udine, Gorizia a Terst (Trieste), vás zavedou na nejrůznější místa, od prostých farmářských stánků, kde vám dají nejnovější ročník vína ochutnat ze džbánku, až po elegantní restaurace a ochutnávky přímo na vinicích. Pěstování, výroba a pití vína je ve Furlánsku lety prověřeným životním stylem.


Západ slunce nad hradem ©Max ArmaniZápad slunce nad hradem ©Max Armani
 

Název „Friuli“ se v posledních letech objevuje na vinných lístcích luxusních restaurací po celém světě stále častěji a mezi znalci vína daleko za hranicemi Itálie se několik furlánských vinařů stalo doslova kultovními hrdiny. Mnozí z jejich obdivovatelů se spokojí s tím, že si budou jejich jemná a aromatická bílá, plná a výrazná červená i neuvěřitelná přírodní „oranžová“ vína vychutnávat doma, ale stále vzrůstá počet těch, kdo se vypravují přímo do regionu, aby se blíže seznámili se zdejšími rustikálními vinařskými stezkami.

Přestože už se o Furlánsku ve světě ví, zůstává stále velmi málo navštěvovanou oblastí, do níž téměř nejezdí ani Italové. Ať už vás zdejší stezky zavedou kamkoli, k prostým farmářským stánkům, kde vám dají nejnovější ročník vína ochutnat ze džbánku, do elegantních restaurací, či na ochutnávku přímo na vinicích, záhy pochopíte, že zdejší vinné sklípky nejsou turistickou atrakcí: jsou životním stylem.

Mezi městy Udine, Gorizia a Terst se rozkládá řada uznávaných vinařských oblastí, z nichž pocházejí kvalitní vína označená DOC, a velmi oceňované regiony Collio, Colli Orientali a proslulé Carso jsou od sebe vzdáleny jen hodinu jízdy. Celá oblast není vlastně nikterak velká, ale skládá se z mnoha regionů s vlastním mikroklimatem. Zdejší nesmírnou rozmanitost oceníte při ochutnávání vín i při pohledu na neustále se proměňující panorama zvlněných pahorků, plání a nepříliš vzdálených Alp.


Na sněžnicích čerstvým prašanem ©Jurkos/Getty Images/iStockphotoNa sněžnicích čerstvým prašanem ©Jurkos/Getty Images/iStockphoto
 

Zážitky, které vám změní život

Vydejte se na jaře vzhůru do skalnatého regionu Carso a projeďte se po zdejších točitých silničkách. Nebude dlouho trvat, než zahlédnete první červenou šipku ozdobenou větvičkou stromu. Těmto šipkám se říká frasca (větvička) a jejich sledování je jakýsi kulinářský hon za pokladem, pořádaný už celá staletí. Na jeho konci vám bude odměnou návštěva některého z místních sklípků, kde vás přivítá vinař a pozve k ochutnávce kouřového, po hruškách vonícího bílého vína Vitovska či temně fialového Terrana. A protože jste ve Furlánsku, talíř uzené šunky a sýra není nikdy daleko.


Panorama vinic v překrásném regionu Collio blízko San Floriano, Gorizia.  ©Bosca78/Getty Images/iStockphotoPanorama vinic v překrásném regionu Collio blízko San Floriano, Gorizia. 
©Bosca78/Getty Images/iStockphoto

 

Co zrovna letí

Ve Furlánsku se nepěstují jen „domácí“ odrůdy vína – vyrábí se tu také stále lepší Sauvignon. Tak dobrý, že se tu v roce 2015 konala soutěž Concours Mondial du Sauvignon ‒ poprvé mimo Francii. A když se furlánský Sauvignon dočkal uznání od Francie, zbytek světa na sebe nenechá dlouho čekat.

Zcela unikátní

Na severovýchodě Itálie se prostírá region Furlánsko-Julské Benátsko (Friuli-Venezia Giulia), který patříval k Římu, Lombardii, Benátkám a Rakousko-Uhersku a jehož značná část je dodnes součástí Slovinska. Zdejší města jsou, jak už jejich rodokmen napovídá, kosmopolitní a kulturní a pyšní se katedrálami se stropy, které vymaloval Tiepolo, habsburskou elegancí a půvabem. Furlánci, známí svou stoickou vyrovnaností a láskou k vínu, svůj kraj opravdu milují.

Místní hantýrka

Nahoře, v regionu Carso nad Terstem, prozrazují názvy ulic a jména místních obyvatel slovinský původ a pro mnoho vinařů je slovinština stále hlavním jazykem. Dále na sever, v Udine a Colliu, často uvidíte na cedulích furlanštinu a uslyšíte starší lidi, jak se zdraví srdečným „bundi!“.

Místní specialita

Neustálé střídání vládců Furlánska se odrazilo také ve zdejší kuchyni. Zdejší ravioli, nazývané cjalson, jsou plněné smaženou cibulkou a brambory nebo červenou řepou a uzenou ricottou. Místní sýr Montasio tvoří základ pro všudypřítomné frico, což je placka z nastrouhaného sýra a brambor, která můžete být buď dokřupava osmažená, nebo upečená do podoby měkčí omelety. Jedním ze základů zdejšího jídelníčku je prosciutto. Kromě něj jsou tradičními pokrmy králičí nebo srnčí maso s bohatou omáčkou. Pokud se někoho v Udine zeptáte, kterou restauraci by vám doporučil, určitě vás pošle někam na venkov, kde si tato výrazná jídla vychutnáte v rustikálním prostředí.

 

Zaujala Vás popisovaná destinace, chtěli byste se dozvědět vic a získat podrobnější informace týkající se Itálie? V e-shopu najdete tištěné průvodce Lonely Planet. 

LP Itálie

Byli jste na výletě, dobrodružné cestě nebo třeba na stáži a rádi byste o tom řekli světu? Sdílejte své zážitky z cest s dalšími cestovateli přímo zde na webu anebo na Facebooku Lonely Planet Česká republika.

Napsal: Lonely Planet

Předchozí článek

To nejlepší ze Slovenska a proč jet lyžovat právě tam?

Další článek

Peru - země plná záhad a všech možných NEJ

Související články

Články

Poznejte celý svět na jednom místě

Čekají vás pečlivě vybrané přednášky, čerstvé expedice či důkladné know-how pro oblíbené outdoorové sporty. Nebude chybět ani dobré jídlo, pivo či večerní koncert. Pohltí vás skvělá atmosféra na místě, kde se potkávají fajn lidi. Součástí festivalu je i předvánoční market užitečných dárků. To vše zažijete na jednom místě v Praze, přímo na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy! Nabitý program: Celkem 9 sálů, 30 osobností, 25 přednášek, 10 filmů a 25 workshopů Díky Ivanu Brezinovi poznáte Indii, do které nás zavede přes Turecko, Írán a Pákistán. Dlouhou cestu vlaky a autobusy absolvoval s figurkou Pepka námořníka, na které vám ukáže, jak cestovatelova duše vnímá neznámé krajiny,…

Články

Itálie – tipy na lyžařskou pohodu

Kouzlo italského lyžování nespočívá v kvantitě sjezdovek. Moderní lanovky jsou sice standard, ale ani tam, kde jsou ještě sem tam zapomenuté staré exempláře, se to na oblibě příliš neprojevuje. Možná je to naopak dobře, že střediska mají svá zapadlá zákoutí, která nelákají masy lyžařů – zůstávají malá, přehledná a útulná. V italském temperamentu, ať už je smíšený s tyrolskými nebo jinými vlivy, je zakódován smysl pro pohodu, a ten je cennější než výkonné lanovky. Je tu zkrátka cítit slunce i tehdy, když zrovna náhodou nesvítí. Itálie má k dispozici prakticky celý jižní oblouk Alp, obdařený nevídanou rozmanitostí, zároveň ale i teplejším klimatem a nevyzpytatelnou sněhovou pokrývkou. Umí si ovšem poradit, a tak přinejmenším na sjezdovkách dokáží zajistit sníh s téměř 100% spolehlivostí. Českými lyžaři málo navštěvovaná,…

Články

Objevte nejzajímavější destinace roku 2016

Lonely Planet představuje kolekci trendů, destinací a zážitků pro příští rok. Je jen na vás, kam se vydáte, a je nám ctí vám vybrané destinace postupně představit. Best in Travel 2016 prezentuje 10 zemí, 10 regionů a 10 měst, které odborníci Lonely Planet doporučují pro rok 2016. Na 1. místě žebříčku zemí se umístila Botswana, následovaná Japonskem a USA. Kotor v Černé Hoře se umístil na 1. příčce mezi městy, a to před ekvádorským Quitem a irským Dublinem. Mezi první tři favority regionů, které Lonely Planet Best in Travel 2016 řadí mezi ty, které musíte v nadcházejícím roce…