Gurmánská Dordogne - jak si nejlépe užít jedné z předních kulinářských oblastí Francie

© Rolf E. Staerk - Shutterstock

Kromě velkolepých hradů a zámků, pravěkého jeskynního umění a překrásné krajiny se svěží vegetací je francouzský departement Dordogne proslulý svou tradiční kuchyní. Jedním z nejlepších – a nejbáječnějších – způsobů, jak poznávat život na francouzském venkově, je ponořit se do jeho kulinářské kultury. V oblasti najdete nepřeberné množství skutečných lahůdek od lanýžů a vlašských ořechů po znamenitá vína a čerstvé plodiny, zejména ovoce a zeleninu. Pokud se vám líbí pohled na stánky přetékající svěžími produkty a milujete zvuky a vůně francouzských trhů, budete se v Dordogni cítit jako v ráji.

Nenechte si ujít báječné trhy

Místní farmáři nabízejí své produkty ve stáncích, jež lemují dlážděná náměstí a křivolaké ulice Dordogne (známé také jako Périgord). Prodávají sezonní lahůdky, jako cèpe (hříbky), kaštany, kachní teriny, foie gras a konfit, vlašské ořechy, a dokonce truffes noires (černé lanýže). Prohlédněte si vyrovnané věže výrazně vonících sýrů, řady lahví medu a hromady sezonního ovoce a zeleniny, od chřestu po jahody. Fantastické jsou i letní večerní trhy: přineste si vlastní talíře a příbory a najezte se u stolků pod hvězdami.

Městečko Sarlat-la-Canéda pořádá proslulé, a proto turisty hojně navštěvované, sobotní trhy a v létě mívá každý čtvrtek večerní trhy. Svůj vlastní tržní den má téměř každá vesnice. Některé z nejlepších trhů zaplňují středověké uličky fascinujících vesnic, například v Issigeacu, nebo kryté tržnice v bastides (opevněných vesnicích) prodchnutých historií, jako je Monpazier a Beaumont-du-Périgord.

 
Seasonal produce at a food and vegetable market in the Dordogne © Ivoha - Shutterstock
Sezónní ovoce a zelenina je k dostání na městských trzích © Ivoha - Shutterstock
 

Najezte se v nejlepších dordogneských restauracích

Všechny ty úžasné zemědělské produkty od farmářů z Dordogne přímo volají po použití ve vytříbené kuchyni, a tak není divu, že se oblast honosí řadou vynikajících restaurací. Nabídka zahrnuje báječné podniky oceněné hvězdičkami Michelin, jako je restaurace Le Vieux Logis, jejíž šéfkuchař Vincent Arnould zručně vytváří vybraná jídla périgordské kuchyně. Hluboko v kopcích za Trémolatem zase najdete útulnou farmu Les Truffieres, kde Yanick se svým synem Aurélianem připravují znamenitá domácí jídla z čerstvých plodin, například bohatou, aromatickou česnekovou polévku.

Další vynikající restaurace se ukrývají v malých vesničkách, jako je Le Petit Paris v Daglanu, kde si pochutnáte na báječném sezonním jídle z naprosto čerstvých surovin, či úžasná gurmánská restaurace Le Saint Martial ve vesnici Saint-Martial-de-Nabirat s nabídkou pokrmů, které s nesmírnou pečlivostí připravují Valérie a Jean-Marc Réal. Villa Laetitia v regionálním centru Bergerac připravuje každý den speciality klasické périgordské kuchyně, na nichž si pochutnáte v krásné jídelně se zdmi obloženými krémově zbarveným kamenem. V restauraci Le Grand Bleu ve městě Sarlat-la-Canéda můžete utratit spoustu peněz za vybrané lahůdky (jako lanýže, humr či svatojakubské hřebenatky). Další možností je L’Essentiel ve městě Périgueux, kde šéfkuchař Eric Vidal vytváří novátorská jídla z místního jehněčího, vepřového a kachního masa.

Goat cheese dish at a restaurant in Saint-Léon-sur-Vézère in the Dordogne © Roberto Soncin Gerometta - Getty Images
Výborná jídla, včetně nabídky kozích sýrů, můžete ochutnat v restauraci Saint-Léon-sur-Vézère © Roberto Soncin Gerometta - Getty Images
 

Ochutnejte místní vína

Vinařská oblast v okolí města Bergerac (přibližně odpovídající arrondissementu Bergerac) sice není tak proslulá jako Bordeaux či Saint-Émilion, ale je snadno dostupná a zaslouží si pozornost každého milovníka dobrého vína. Zdejší krajinu pokrývají koberce vinic, jež produkují bohatá červená, aromatická bílá a ovocná růžová vína. Oblast, v níž se pěstováním a zpracováním vinné révy zabývá více než 1 200 vinařství, se může pochlubit třinácti Appellations d'origine contrôlées (AOC), a tak je výběr skutečně široký. Nejprve navštivte informativní Maison des Vins ve městě Bergerac, kde můžete zahájit ochutnávky, vyzvednout si mapy vinařských tras nebo si zařídit návštěvy vinohradů. V oblasti Bergerac je pro veřejnost otevřeno mnoho vinařství, například prestižní Château de Tiregand (chateau-de-tiregand.com), známé svými víny apelace Pécharmant. Monbazillac je místní sladké víno, jež se dokonale hodí k dordogneskému sýru nebo pâté. Ochutnejte ho ve velkolepém vinařství Château de Monbazillac nebo v rodinném podniku Château Montdoyen, který také produkuje vynikající bílá vína.

Chcete-li se zásobit ročníkovými víny, vydejte se do prodejny společnosti Julien de Savignac, jež je předním dodavatelem v oblasti. Jejich hlavní obchod v Le Bugue má neuvěřitelnou nabídku vín, od levných druhů, jež se prodávají en vrac (přineste si vlastní prázdnou nádobu), až po exkluzivní archivní vína za tisíce eur. Při cestování po oblasti se také poohlédněte po místním, často domácím eau de noix (ořechovém likéru). Dostanete ho i v obchodech, jako je prodejna Distillerie du Périgord v Sarlatu.

Julien de Savignac wine store in the Dordogne © Alexis Averbuck - Lonely Planet
Obchod s vínem Julien de Savignac je jedním z vyhlášených © Alexis Averbuck - Lonely Planet
 

Dopřejte si lanýže

I když je Dordogne proslulá všemi svými lahůdkami, pro znalce kulinářského umění má význam hlavně lanýž černovýtrusý (Tuber melanosporum), jemuž se často říká le diamant noir (černý diamant) nebo la perle noire du Périgord (černá perla Périgordu). Lanýžová sezona vrcholí mezi prosincem a únorem, kdy je najdete v nabídkách místních restaurací a kdy se po celé oblasti pořádají speciální lanýžové trhy, například ve městech Périgueux (Marchés au Gras), Brantôme (v pátek dopoledne) a Sarlat-la-Canéda (v sobotu dopoledne). Přední místní kuchaři se vydávají do malé obce Saint-Alvère, ležící 35 kilometrů jižně od Périgueux, na marché aux truffes (v pondělí dopoledne), kde ceny lanýžů dosahují až 1 000 eur za kilogram a jejich aromatické plodnice se váží po celé tržnici.

Umění sběru lanýžů je otázkou štěstí, dobrého úsudku a zkušeností. Při hledání pomáhají speciálně trénovaní psi (a někdy vepři). Můžete si rezervovat vycházku s odborníkem Edouardem Aynaudem v Truffière de Péchalifour, severně od Saint-Cyprienu, po jeho truffières (oblastech, kde se pěstují lanýže) a na pikniku pak tyto vzácné houby ochutnat.

Truffles at the Sainte-Alvère market in the Dordogne © Alexis Averbuck - Lonely Planet
Lanýže lze sehnat na tržiští Sainte-Alvère © Alexis Averbuck - Lonely Planet
 

Historické hrady a zámky

Nenechte si ujít překrásně umístěné tisícileté pevnosti v departementu Dordogne, jako je Château de Beynac nebo Château de Castelnaud, jež mají strategickou polohu nad smaragdově zelenou řekou Dordogne. Nedaleko si můžete prohlédnout Château des Milandes, v němž pobývala proslulá herečka, zpěvačka a tanečnice Josephine Bakerová.

Jeskynní malby v údolí řeky Vézère

Severně od Dordogne se poklidně plynoucí řeka Vézère vine mezi svěžími loukami a vytváří mělké údolí lemované vápencovými skalami, jež ukrývají desítky podzemních jeskyní. Tyto světoznámé jeskyně patří k nejlépe zachovalým prehistorickým nalezištím. Neuvěřitelné jeskynní malby, rytiny i sochařská díla uvnitř představují nejvyšší koncentraci umění z doby kamenné v Evropě. Většinu z nich vytvořili kromaňonci v období přibližně mezi 15 000 lety př. n. l. a 10 000 lety př. n. l. Nejvýznamnější jeskyně obklopují město Les Eyzies-de-Tayac-Sireuil s vynikajícím Musée national de Préhistoire. Za pozornost stojí především la grotte de Font-de-Gaume, la grotte des Combarelles, la grotte de Rouffignac a Lascaux II (jež je rekonstrukcí velkolepé původní jeskyně Lascaux, která musela být pro veřejnost uzavřena).

Výletní plavby po dordogneských řekách

Jedním z nejlepších způsobů, jak si prohlédnout úchvatnou krajinu Dordogne, je plavba na palubě gabarre, dřevěné lodi s plochým dnem, jež se používá k přepravě zboží po řekách v oblasti Périgord. Od dubna do října brázdí vody zdejších řek tradiční gabarres, vyplouvající z měst Bergerac, Brantôme, Beaulieu-sur-Dordogne a La Roque Gageac. K provozovatelům výletních plaveb v La Roque Gageac patří Gabarres Caminade, Gabarres Norbert a Gabarres de Beynac. Jestliže jste během návštěvy oblasti přibrali a rádi byste nějaké kalorie spálili, můžete si také půjčit kánoe nebo kajaky. V La Roque Gageac zkuste společnost Canoë Vacances a v Les Eyzies vyhledejte Canoës Vallée Vézère.

Boating on the Dordogne River at the Château Beynac © Rolf E Staerk - ShutterstockVýletní plavby po řekách jsou velmi oblíbené © Rolf E Staerk - Shutterstock
 

Zaujala Vás popisovaná destinace, chtěli byste se dozvědět vic a získat podrobnější informace týkající se Francie? V e-shopu najdete tištěného průvodce Lonely Planet Jižní Francie nebo Lonely Planet Severní Francie. 

Francie LP

Byli jste na výletě, dobrodružné cestě či třeba stáži a rádi byste o tom řekli světu? Sdílejte své zážitky z cest s dalšími cestovateli přímo zde na webu anebo na Facebooku Lonely Planet Česká republika.


 

Napsal: Lonely Planet

Předchozí článek

Co nedělat v Thajsku – 8 užitečných tipů

Další článek

Austrálie - země divokých tvorů I. část

Související články