Nádherná příroda, kosmopolitní města a vzrušující kultura. Zní to jako ráj cestovatelů a v případě Argentiny to platí beze zbytku.

Milovníkům přírody nabízí Argentina patagonskou pampu, nejvyšší horu Jižní Ameriky, pestrobarevné pouště And, dech beroucí scenérie v oblasti jezer, nejúžasnější vodopády světa či třeba tisíce tučňáků.

Ti, kteří mají raději ruch velkoměsta, budou zbožňovat bájné Buenos Aires, kde si mohou zatančit sexy tango, nakoupit si značkové oblečení, ochutnat širokou škálu místní kuchyně a celou noc se královsky bavit v nočních klubech.

Argentina se táhne od Bolívie až na špičku jihoamerického kontinentu, což dělá téměř 3500 km. Země tak zahrnuje hned několik geografických i klimatických pásem.

Připravte se na dobrodružství, na nějž budete v dobré vzpomínat ještě dlouho po návratu. Není čeho se bát – Argentina je bezpečnou, přátelskou a obohacující destinací.

Zobrazit více
Buenos Aires - 55322
Průvodce

Buenos Aires

467 Kč 396 Kč Jít do eshopu English
Argentina - 55443
Průvodce

Argentina

572 Kč 486 Kč Jít do eshopu English
South America - 55531
Průvodce

South America

587 Kč 498 Kč Jít do eshopu English
Užitečné informace

Užitečné informace před cestou

Hlavní město
Buenos Aires
Měna
Argentinské peso (ARS) – cca 6,6 ARS za 1 EUR
Jazyk
Španělština
Peníze
Bankomaty ATM jsou rozšířené; platební kartou zaplatíte jen v luxusních zařízeních
Víza
Nejsou vyžadována
Čas
SEČ -4 hodiny
Elektřina
220 V/50 Hz, většina zásuvek má buď dva kulaté body (jako v Evropě) nebo tři šikmé ploché otvory (jako v Austrálii)
Doprava
Cestování po Argentině je nejlepší autobusem. Vlaky jsou sice levnější, ale jezdí jich málo, nejsou tak rychlé a pohodlné a cestování je až na velmi malé výjimky omezeno na předměstí Buenos Aires a provinční města.

Denní rozpočet

Běžné ceny
Postel v ubytovně 70–90 ARS, dvoulůžkový pokoj 200–350 ARS Večeře o dvou chodech 60–70 ARS Pivo v baru 30 ARS Čtyřhodinový lístek na autobus 100 ARS
Zajímavosti

Nesmíte vynechat

Buenos Aires

Pokud jste někde slyšeli či četli, že Buenos Aires je jedno z nejúchvatnějších jihoamerických měst, věřte tomu. Krášlí ho evropská architektura, čtvrtě s neopakovatelnou atmosférou a samozřejmě noční život. Stále přitom přibývají nové podniky. V srdci Buenos Aires leží microcentro s historickými budovami a muzei či živou pěší zónou Florida, čtvrť Recoleta je luxusní, v Palermu zase najdete spoustu skvělých parků i restaurací a barů.

Córdoba

Atraktivní druhé největší město Argentiny s alternativní kulturou – životem pulzující, zábavné místo. Patříte-li k milovníkům kulturu, můžete tu uvíznout. Cokoli si usmyslíte od hudby přes divadlo, film až po tanec, někde ve městě určitě něco probíhá. Říká se, že Córdobě se v celé zemi nic nevyrovná. Navíc region v horách kolem Córdoby je jedním z nejsvéráznějších v Argentině – stojí za to vyjet i sem.

Ledovec Perito Moreno

Vydejte se z El Calafate na průzkum úžasného a stále se odlamujícího ledovce Perito Moreno do Parque Nacional Los Glaciares. Měří 35 km na délku, 5k m na šířku a 60 m na výšku. Rozeklané ledové vrcholy se odlamují, což doprovází ohlušující rány, kusy pak s obrovským cáknutím končí ve vodě, způsobí malé přílivové vlny a po chvíli už plují na hladině další velké ledové kry. Budou vám vstávat vlasy vzrušením a brnět celé tělo.

Poloostrov Valdés

Zírejte na velryby, rypouše sloní a tučňáky v Mekce divoké přírody poloostrova Valdés. A pokud budete mít opravdu velké štěstí, tak zahlédnete také kosatky. K cestě za velrybami se hodí období od června do poloviny prosince, tučňáci se tu kolébají zhruba od října do března, rypouše sloní a lachtany tu najdete celoročně. Kosatky se objevují během přílivu od února do dubna.

Bariloche

Největší město argentinské oblasti jezer leží na nádherném místě na břehu překrásného jezera Lago Nahuel Huapi, zdejší impozantní horské vrcholy jsou vidět odevšad. Jezero je pozůstatkem z doby ledové, je dlouhé přes 100 km a jde o zlatý hřeb zdejšího nádherného národního parku. Můžete tu nejen vyrazit na túru, ale i rybařit, lyžovat či dovádět na raftu na divoké vodě.

Vodopády Iguazú

Jsou famózní a stojí za to, abyste jim v kterémkoli ročním období věnovali několik dnů. Vodopády Iguazú se rozprostírají v délce téměř tří kilometrů. Sílu, velikost a působivý hluk vodopádů musíte zažít na vlastní kůži – přibližte se co nejvíce k vodopádu Garganta del Diablo (Ďáblovo hrdlo) a bude se vám zdát, že přímo tady mizí celý svět.

Mendoza

Pro milovníky vína je návštěva Mendozy klíčová – koneckonců leží uprostřed nejlepších vinic Argentiny a právě z tohoto regionu pochází 70 procent argentinského vína. Přijet sem a nenavštívit aspoň jednu vinici by byl zločin. Také je Mendoza základnou řady outdoorových aktivit a vyrazit odsud můžete třeba na vrchol Aconcaguy. Strávíte tu tak určitě několik příjemných dnů.

El Chaltén

Malá, ale rostoucí vesnice El Chaltén, ležící uvnitř národního parku v Patagonii, je hlavním argentinským městem turistiky. Leží v malebném údolí řeky a návštěvníkům nabízí prvotřídní túry a kempování s ohromující horskou scenérií všude okolo.
Aktivity

Naše tipy na zážitky

Pěší turistika

Argentina je pro dobrodruhy místem zaslíbeným. Má mnoho nádherných národních parků, kudy se lze v létě toulat a vychutnávat si přírodní krásy plnými doušky – zejména v okolí Bariloche a hřebenu patagonského Fitz Roye. Nejvyšší horou mimo Asii je impozantní Aconcagua, jejíž vrchol je až ve výšce 6962 metrů.

Lyžování

Možná budete překvapeni, možná ne, ale lyžování v Argentině je prvotřídní. Větší lyžařská centra jsou u Cerro Catedral nedaleko Bariloche, Las Leñas nedaleko Malargüe, Los Penitentes a Chapelco nedaleko San Martína de los Andes. Lyžařská střediska jsou v provozu zhruba od poloviny června do poloviny října.

Cyklistika

V létě se horská střediska orientují na vyznavače horských kol. Cyklistika je obecně populární v Mendoze, v severozápadní části And, v oblasti jezer a v Patagonii (kde je vítr nemilosrdný!). Použití horského kola je výborným řešením na odlehlých silnicích špatné kvality, jejichž povrch tvoří šotolina. V řadě turistických měst najdete půjčovny kol, i když jejich kvalita se nedá srovnávat se západními standardy.

Muškaření

Oblast jezer a Patagonie jsou na muškaření jedny z nejlepších lokalit na světě, pstruzi a lososi obecní tu dosahují impozantních velikostí. Sezona v těchto místech probíhá od listopadu do poloviny dubna. Většinou se loví stylem „chyť a pusť“.

Adrenalin

Rafting na divoké vodě si můžete užít v okolí Mendozy (a stejně tak v oblasti jezer), jízda na koni a paragliding jsou populární v řadě turistických lokalit.

Argentinské tango

Kde jinde se naučit tango, než právě v Argentině, kde se začalo tančit v 80. letech 19. století v nevěstincích v Buenos Aires. Lekce tanga jsou v Buenos Aires i dalších městech k dispozici všude – možná je bude nabízet i váš hostel. Levné lekce jsou v tančírnách, cenově dostupné lekce mají i kulturní centra a taneční akademie.

Fotbal

Pokud máte štěstí a stanete se svědky fotbalového zápasu, setkáte se s vášní, jakou jste na fotbale nejspíš ještě ani nezažili. Ani v jiných sportech nemá obdoby. Nejpopulárnějšími týmy v Buenos Aires jsou Boca Juniors a River Plate. Zápas mezi těmito dvěma týdny je opravdovou klasikou všech klasik.