Fidži je nirvánou pro každého milovníka pláží. Palmy, útesy plné ryb a všude kolem usměvaví domorodci: sbalte si plavky a opalovací krém, protože tyto slunečné ostrovy jsou ohromující.

Cestovní ruch na Fidži funguje už desetiletí a celou dobu láká rekreanty příslibem pláží s bílým pískem, nebe bez mráčku a možnosti upadnout do blaženého kómatu způsobeného sluníčkem pod palmovým stromem.

Nicméně pláže, jakkoli krásné, jsou pouze malou částí toho, co může Fidži nabídnout. Abyste se seznámili s duchem země, měli byste strávit nějaký čas na pevnině, protože dvě třetiny obyvatelstva žijí v městských centrech. Na ostrově Viti Levu najdete hned dvě: hlavní město Suva a přístavní město Lautoka, závislé na farmách pěstujících cukrovou třtinu v okolí.

Ti, kdo se rozhodnout strávit nějaký čas mimo pláže, zjistí, že si na Fidži mohou protáhnout nohy rozmanitými způsoby: vylézt na horu, navštívit zahrady orchidejí, sjet řeku na raftu, relaxovat v horkých pramenech nebo navštívit tradiční vesnici. 

Zobrazit více
South Pacific - 55267
Průvodce

South Pacific

698 Kč 593 Kč Jít do eshopu English
Fiji - 55276
Průvodce

Fiji

556 Kč 472 Kč Jít do eshopu English
Užitečné informace

Užitečné informace před cestou

Hlavní město
Suva
Měna
fidžijský dolar (FJD)
Jazyk
fidžijština, angličtina
Víza
Víza se vydávají při příjezdu a platí po dobu 4 měsíců
Peníze
Bankomaty jsou k dispozici ve větších městech na hlavních ostrovech. Na odlehlejších ostrovech bankomaty nejsou
Čas
UTC +13
Důležitá čísla
Mezinárodní přestupný znak - 00; mezinárodní předvolba - 679; policie - 917; hasiči a záchranka - 911
Doprava
Pomocí autobusů hromadné dopravy, malých nákladních vozů a lodních přívozů můžete cestovat po Fidži celkem levně a jednoduše. Pokud chcete více pohodlí nebo spěcháte, můžete použít expresní autobusy či vnitrostátní leteckou dopravu zajišťovanou Fiji Airways

Denní rozpočet

Nízký
méně než 175 USD
Ubytovna se stravou: 60‒120 USD Hromadná doprava a nákupy na trzích Půldenní výlet se šnorchlováním: 20‒40 USD
Střední
175‒350 USD
Dvoulůžkový pokoj v hotelu střední kategorie: 150‒300 USD Hlavní chod v místní restauraci: 15‒25 USD Výlety a aktivity: 50 USD či více
Vysoký
nad 350 USD
Letoviska mají obvykle všechna jídla i nabídku aktivit v ceně Cena za srub „bure“ se pohybuje od 300 do 3000 USD za noc
Zajímavosti

Nesmíte vynechat

Mamanucas a Yasawas

Žhnoucí sluníčko, tyrkysové moře a příhodné osvěžení v podobě koktejlů naleznete ve skupině ostrovů Mamanucas a Yasawas na západním pobřeží.

Suva

Suva nabízí multikulturní směsici koloniálního a novodobého Fidži. O rané historii země vypovídají půvabné staré budovy, památky i živé nábřeží s přístavem. Centrum města se pyšní jak klimatizovanými obchodní domy, tak přeplněnými trhy s rukodělnými výrobky. Noční sovy si mohou jít zatancovat do rytmu bubnů do některého z moderních barů.

Vesnice Navala

Navala je nejtradičnější fidžijská vesnice a poslední místo se zachovalou původní architekturou. Všechny budovy byly postaveny starou technikou, která používá tkaných bambusových stěn, střechy jsou spletené z vláken nasbíraných v okolní buši. Nenechte si ujít místní specialitu vaření na otevřeném ohni.

Jeskyně Sawa-i-Lau

Osamělý vápencový ostrov Sawa-i-Lau ve vulkanické oblasti Yasawa ukrývá ve svých jeskyních tajemství: rytiny, kresby a nápisy neznámého významu i stáří. K návštěvě jeskyní potřebujete baterku, průvodce a dávku odvahy – je nutné proplavat krátkou podvodní chodbou vedoucí z hlavní komory jeskyně.

Namosi

Namoská vysočina ukrývá překrásnou řeku, která je nejlepší pro rafting na speciálním bambusovém voru nazývaném bilibili. Vodní tok lemují palmové porosty.

Festivaly a meke

Fidžijci zpěv a tanec milují. Mnoho letovisek nabízí meke večery s tradičními tanci a hudbou, chcete-li ale poznat skutečné tradice, navštivte odlehlé ostrovy Rotuma nebo Lau, jejichž obyvatelé stále pořádají jedinečné a zajímavé oslavy.

Vodní skluzavka Waitavala

Tato báječná přírodní vodní skluzavka nabízí mnoho zábavy. Sklouzněte se vsedě nebo vstoje jako místní děti; v obou případech skončíte v malém bazénku dole. Upozorňujeme, že spouštět se úplně shora od vodopádu je nebezpečné.

Národní parky

Kvůli malé rozloze nedisponuje Fidži žádným velkým národním parkem, ale k dispozici je řada menších parků. V nich můžete obdivovat barevné papoušky, jedinečné holuby či přirozená jezírka napájená vodopády a obklopená bujnými lesy.
Aktivity

Naše tipy na zážitky

Potápění a šnorchlování

Místní čisté vody a korálové útesy jsou magnetem pro vyznavače potápění i šnorchlování. Dohlednost pod vodou často překračuje třicet metrů a při vhodném proudění působí pohybující se ramena korálů jako květiny ve větru.

Surfování

Fidži má celoročně jedny z nejlepších vln na světě.

Pozorování ptáků

Menší část cestovatelů jezdí na Fidži, aby spatřili některé ze zdejších vzácných a barevných ptačích druhů. Řadu z nich objeví i v hotelových zahradách, ale za jinými je nutné vypravit se do přírody.

Idylické pláže

Zatímco na hlavních ostrovech je světově proslulých pláží překvapivě málo, skoro všechny menší ostrovy se pyšní krajinou jako z reklamního prospektu.