Elegantní, stylový, přitažlivý. Singapur je nová „celebrita“ jihovýchodní Asie. Jeho ambiciózní architektonické projekty, muzea, proslulí kuchařští mistři a moderní butiky podrývají všechny usedlé stereotypy. Když k tomu přidáte ještě chrámy zahalené do oblaků voňavého dýmu, trhy s potravinami a oázy dusné a horké džungle, uvidíte, že toto v minulosti nesmělé asijské město je mnohem zajímavější, než by se vám mohlo zdát.

 

Zůstaňte ale déle než jen pár dní a objevíte tu poutavou směsici čínské, malajské, indické a západní kultury vytvářející různorodé a velmi zajímavé prostředí. Najdete tu tisíce restaurací nabízejících všechny možné kuchyně a vyhovujících každému rozpočtu. Nemáte peníze? Posaďte se na plastovou židli u jednoho z takzvaných „hawker center“ – jednoduchého bufetu na ulici – a objednejte si pivo Tiger a nějaké dobré asijské jídlo, třeba to, co si dávají u sousedního stolu. Jste naopak v balíku? Tak si zajděte do jedné z nejluxusnějších restaurací v regionu a pochutnejte si na hříšně drahé večeři o deseti chodech, kterou zapijete odpovídajícími víny.

 

Singapur je dokonalý „protijed“ proti drsnosti, prachu a špíně, jež vládnou zbytku Asie. Jeďte do Singapuru, vyhraďte si pár dní navíc na jeho návštěvu, nechte se rozmazlovat a užijte si zasloužený odpočinek. 

 

Zobrazit více
Singapore City Map - 55289
Průvodce

Singapore City Map

173 Kč 147 Kč Jít do eshopu English
Singapore - 55368
Průvodce

Singapore

444 Kč 377 Kč Jít do eshopu English
Singapur do kapsy - 5343
Průvodce

Singapur do kapsy

249 Kč 125 Kč Jít do eshopu
Užitečné informace

Užitečné informace před cestou

Hlavní město
Singarope
Měna
Singapurský dolar (SGD)
Jazyk
Angličtina, mandarínština, malajština a tamilština
Peníze
Bankomaty jsou velmi rozšířené a kreditními kartami lze platit ve všech hotelech a ve většině restaurací.
Čas
SEČ +7 hodin (letní čas nemají)
Víza
Občané ČR mohou cestovat do Singapuru bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů
Elektřina
Používají se britské trojkolíkové zásuvky, nutný je adaptér, napětí v elektrické síti je od 220V do 240V
Důležitá čísla
První pomoc – 995, 119, policie – 999, hasiči – 995
Doprava
Veřejná doprava je efektivní a bezpečná. Pořiďte si kartu EZ-Link, která vám ušetří čas i peníze. Karta platí pro cestu vlakem i pro autobusy, a také v případě mnoha taxíků.

Denní rozpočet

Nízký
do 100 USD
Lůžko v hostelu: 20–40 USD Jídlo v „hawker centru“: 3–10 USD Pivo u pouličního stánku: 6 USD
Střední
100–350 USD
Dvoulůžkový pokoj v běžném hotelu: 100–250 USD Večeře o dvou chodech s vínem: 60 USD Koktejl v módním ba: 15–30 USD
Vysoký
nad 350 USD
Dvoulůžkový pokoj ve čtyř- a pětihvězdičkovém hotelu 250–500 USD Degustační menu v restauraci nejvyšší kategorie 250 USD a více Vstupenka do divadla 150 USD
Zajímavosti

Nesmíte vynechat

Singapurská zoo

Singapurská zoo je jedna z nejatraktivnějších a nejmodernějších zoologických zahrad na světě, kterou si hlavně rodiny s dětmi nesmí nechat ujít. Snídejte s orangutany, pozorujte spící lenochody a rozplývejte se nad krásou vzácných bílých tygrů.

Botanické zahrady

Singapurská „rajská zahrada“ se svými 74 hektary neuvěřitelně bujné zeleně nabízí dokonalý protilék na únavu a uspěchané tempo života ve velkoměstě. Ukrývá mnoho vzácných druhů orchidejí, jezero s labutěmi a romantickou restauraci v zázvorové zahradě.

Noční safari

Seznamte se zblízka s nejrůznějšími druhy nočních zvířat v této oceněné rezervaci obývané fascinující směsicí volně se pohybujících a volně létajících malých i velkých tvorů.

Gardens by the Bay

Tyto botanické zahrady budoucnosti jsou jednou z nejnovějších singapurských atrakcí. Nenechejte si ujít zdejší Supertrees - šest futuristických struktur ve tvaru majestátních stromů pokrytých více než 162 900 rostlinami, které se v noci rozsvítí v rámci světelné a zvukové show.

Universal Studios

Kromě nejvyšší dvojité horské dráhy na planetě se Universal Studios pyšní sedmi tematickými zábavními areály s dostatečným počtem atrakcí, velkolepých show a kýčovitých filmových kulis, aby uspokojilo i ty největší milovníky adrenalinu a pouťové zábavy.

Marina Bay

Marina Bay byla dlouho pouhý plán singapurských urbanistů, v současnosti je ale zářivým příkladem úspěšné obnovy celé oblasti. Široké, palmami lemované třídy jsou obklopené obytnými budovy, bary, restauracemi a stavbami tvořícími rozsáhlý rekreační komplex Marina Bay Sands.

Pulau Ubin

Ubin je ostrov zaplavený nezkrotnou džunglí, kde žijí podivuhodní, báječní tvorové. Najdete tu také vesničky s okouzlující atmosférou. Nejlepší na Ubinu je, že máte možnost ho celý procestovat na kole.

Malá Indie

Tato svérázná historická čtvrť vám nejvíce přiblíží chaotický obraz Singapuru starých časů. Nakupujte, navštivte chrámy a procházejte se v pestrých uličkách, avšak hlavní atrakcí je zde fantastické, opravdové indické jídlo.

Chinatown Heritage Centre

Nechte se zatáhnout do pestré minulosti singapurského Chinatownu, s jeho skandály, existenčními boji a nekompromisním odhodláním. Toto málo známé muzeum najdete v lampami lemované uličce kdysi známé opiovými doupaty a obchodníky s levnou pracovní sílou.

Ostrov Sentosa

Sentosa je prakticky jeden gigantický zábavní park, který se těší velké oblibě rodin s dětmi. Čekejte nejrůznější atrakce a aktivity, a také třeba slušné pláže, kam si můžete zajít na večeři či drinky nebo jen tak relaxovat u vody
Aktivity

Naše tipy na zážitky

Cyklistika

Můžete si půjčit kolo a vyrazit na výlet podél pobřežního pásma v parcích East Coast a Pasir Ris či na Pulau Ubinu. K dispozici jsou i tandemová kola. Také můžete zkusit klikatou cyklistickou stezku o délce 5,7 km na ostrově Sentosa. Kola je možné půjčit na plážích Siloso nebo Palawan.

Golf

Golf je v Singapuru extrémně oblíbený a kvalita vybavení je na vysoké úrovni. Sentosa Golf Club nabízí dvě 18jamková hřiště. Většina dalších klubů je přístupná jen pro členy, ale na některých hřištích si mohou zahrát i návštěvníci-nečlenové.

Lázně a masáže

Masáže, reflexologické a zkrášlující kúry patří mezi nejrozšířenější záliby Singapurců – zdá se, že všichni mají bezproblémovou pleť, čisté nehty a lesklé, zdravé vlasy. Snad ve všech nákupních centrech najdete nějaké lázně nebo masáže, takže vždycky budete mít příležitost podrobit se také „generální opravě“!

Vaření

Místní jídlo jste ochutnali, teď se ho naučte sami uvařit, a to v singapurském stylu! Lekce vaření trvají obvykle od 2 do 4 hodin. Mnoho z nich probíhá praktickým způsobem, jiné jsou jen formou vyučování.

Vodní sporty

Vodní kola, kánoe a malé plachetnice si můžete půjčit na sentoských plážích za přibližně 15 SGD za hodinu. Singapurská kanoistická federace (Singapore Canoe Federation) pronajímá kajaky v Paddle Lodge u přehrady MacRitchie.

Cínařství

Pokud chcete vyzkoušet něco netradičního, zkuste cínařskou školu, kde se dvanáctičlenné skupiny zájemců učí zhotovit umělecká díla z poddajného cínu. V nabídce jsou i půlhodinové kurzy za rozumnou cenu; po ukončení si můžete nechat nádobu, kterou vytvoříte.