Předpověď počasí při vašem příjezdu: slunečno, teplota vody i vzduchu 29 °C. Brzdy budete odpočívat na bílé pláži s tropickým ovocem v ruce, což je nejlepší lék na zimní depresi. 

Zavřete oči a představte si: lenošíte na pláži s pískem jemným jako pudr, kterou omývají vlnky topasového moře a z druhé strany ji objímá svěží zeleň kopců a velké oblé balvany. Fotografie z propagačního katalogu? Ale kdepak, na Seychelách úplně běžný obrázek. S takovými kulisami jako ze snu není divu, že Seychely vyhledávají novomanželé. Ale těm, kteří touží po něčem víc než jen po pěkném opálení a troše romantiky, nabízí souostroví mnohá další vzrušující rozptýlení. Procházky džunglí a po pobřeží, plavby na lodích, potápění a šnorchlování vám ani na okamžik nedovolí se nudit. Vzmáhá se i ekoturistika – jsou zde mořské parky a přírodní rezervace plné typické místní fauny a flóry, kterou nikdy nemusíte dlouho hledat.

Seychely jsou mnohem dostupnější, než myslíte. Kromě nejluxusnějších letovisek se tu nabízí i spousta možností ubytování s vlastním stravováním a rodinných penzionů, ve kterých můžete zakusit skutečnou místní atmosféru.

Zobrazit více
Užitečné informace

Užitečné informace před cestou

Hlavní město
Victoria
Měna
seychelská rupie (SCR; Rs); euro (EUR)
Jazyk
francouzština a kreolština
Víza
Občané ČR mohou vycestovat na dobu do 90 dní bez víza
Peníze
Ve většině měst jsou běžně dostupné bankomaty
Čas
UTC +4
Důležitá čísla
Policie - 999; mezinárodní předvolba - 248
Doprava
Na obou ostrovech je možné cestovat hromadnou dopravou, někdy je to však trochu komplikované a pomalé. Nejoblíbenější dopravou na Seychelách jsou lodě, které jsou rychlé, spolehlivé, ale poněkud nákladné

Denní rozpočet

Nízký
méně než 100 EUR
Prostá kreolská jídla v obchodech přes ulici Cestování nákladní lodí mezi Mahé a La Digue Používání veřejné dopravy po Mahé a Praslinu
Střední
100‒200 EUR
Dvoulůžkový pokoj v hotelu nebo lepším penzionu: 60‒150 EUR Oběd a večeře v místních restauracích: 20‒50 EUR Kratší cesta taxíkem nebo jízda trajektem
Vysoký
nad 200 EUR
Ubytování v letovisku od 200 EUR Večeře ve špičkové restauraci: 40‒80 EUR Let vrtulníkem od 150 EUR
Zajímavosti

Nesmíte vynechat

Denis

Vítejte v ráji. Ano, možná je to otřepaná fráze, ale korálový ostrov Denis se k této představě blíží zřejmě víc než kterékoliv jiné místo na planetě. Prohřáté tropické vlny tu tiše šplouchají na pláži z bílého písku, zatímco pobřežní laguna hraje nádhernými odstíny modré barvy.

Anse Lazio

Na severu ostrova Praslin leží pláž Anse Lazio, která nabízí jednoduché vysvětlení, proč se Seychely staly jednou z nejlákavějších destinací v Indickém oceánu. Pláž je téměř dokonalá. Těšte se na zlatavě bílý písek, žulové balvany na obou koncích pláže, palmy a neskutečně nádhernou vodu v odstínech mezi azurovou a tyrkysovou.

Národní park Morne Seychellois

Při hledání té nejhezčí pláže si mnozí cestovatelé ani nevšimnou, že se na Mahé rozkládá krásný národní park, a připraví se tak o nádherný zážitek. Vydejte se s průvodcem na túru hustými lesy, pobřežními mangrovovými porosty i zubatými horami, a brzy uvěříte, že vnější svět i s jeho ruchem a shonem leží na jiné planetě.

Vallée de Mai

Pokud chcete poznat i něco jiného než pláž, Vallée de Mai je rájem trochu jiného druhu. Les zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO je domovem vzácné a nádherné lodoicey seychelské i dalších endemických rostlin. Vallée de Mai vás zavede do bujného tropického pralesa plného ptačího zpěvu a okouzlí vás procházkami po stezkách, jež se vinou tímto malým kouskem divočiny.
Aktivity

Naše tipy na zážitky

Vodní sporty a potápění

Ostrovy jsou Mekkou potápěčů díky souhře několika okolností. Kaňonovitá údolí, mělké šelfy, zajímavé lodní vraky, podmořské vrcholky i strmé útesy spadající do hlubin poskytující vyznavačům šnorchlování i potápěčům přístup k celé řadě podmořských prostředí. Voda je teplá, průzračná a plná života: od nejmenších tvorů či rybího potěru po největší vodní tvory na světě.

Pěší túry

Největší seychelské překvapení? Ano. Kromě nejlepších pláží světa se souostroví může pochlubit mnoha pobřežními trasami určenými k nádherným procházkám.

Kulturní a náboženské slavnosti

Nádherné slavnosti dovolují návštěvníkům ostrovů zblízka nahlédnout do místní barvité kultury. V říjnu či v listopadu se pořádají slavnosti světla (divali), navíc se Seychely mohou pochlubit veselým a bujarým karnevalem.