Předpověď počasí při vašem příjezdu: slunečno, teplota vody i vzduchu 29 °C. Brzdy budete odpočívat na bílé pláži s tropickým ovocem v ruce, což je nejlepší lék na zimní depresi. 

Zavřete oči a představte si: lenošíte na pláži s pískem jemným jako pudr, kterou omývají vlnky topasového moře a z druhé strany ji objímá svěží zeleň kopců a velké oblé balvany. Fotografie z propagačního katalogu? Ale kdepak, na Seychelách úplně běžný obrázek. S takovými kulisami jako ze snu není divu, že Seychely vyhledávají novomanželé. Ale těm, kteří touží po něčem víc než jen po pěkném opálení a troše romantiky, nabízí souostroví mnohá další vzrušující rozptýlení. Procházky džunglí a po pobřeží, plavby na lodích, potápění a šnorchlování vám ani na okamžik nedovolí se nudit. Vzmáhá se i ekoturistika – jsou zde mořské parky a přírodní rezervace plné typické místní fauny a flóry, kterou nikdy nemusíte dlouho hledat.

Seychely jsou mnohem dostupnější, než myslíte. Kromě nejluxusnějších letovisek se tu nabízí i spousta možností ubytování s vlastním stravováním a rodinných penzionů, ve kterých můžete zakusit skutečnou místní atmosféru.

Zobrazit více
Mauricius, Réunion a Seychely
Průvodce

Mauricius, Réunion a Seychely

499 Kč 399 Kč Jít do eshopu
Madagascar
Průvodce

Madagascar

653 Kč 522 Kč Jít do eshopu English
Užitečné informace

Užitečné informace před cestou

Hlavní město

Victoria

Měna

seychelská rupie (SCR; Rs); euro (EUR)

Jazyk

francouzština a kreolština

Víza

Občané ČR mohou vycestovat na dobu do 90 dní bez víza

Peníze

Ve většině měst jsou běžně dostupné bankomaty

Čas

UTC +4

Důležitá čísla

Policie - 999; mezinárodní předvolba - 248

Doprava

Na obou ostrovech je možné cestovat hromadnou dopravou, někdy je to však trochu komplikované a pomalé. Nejoblíbenější dopravou na Seychelách jsou lodě, které jsou rychlé, spolehlivé, ale poněkud nákladné

Denní rozpočet

Nízký méně než 100 EUR Prostá kreolská jídla v obchodech přes ulici
Cestování nákladní lodí mezi Mahé a La Digue
Používání veřejné dopravy po Mahé a Praslinu
Střední 100‒200 EUR Dvoulůžkový pokoj v hotelu nebo lepším penzionu: 60‒150 EUR
Oběd a večeře v místních restauracích: 20‒50 EUR
Kratší cesta taxíkem nebo jízda trajektem
Vysoký nad 200 EUR Ubytování v letovisku od 200 EUR
Večeře ve špičkové restauraci: 40‒80 EUR
Let vrtulníkem od 150 EUR
Zajímavosti

Nesmíte vynechat

Denis

Vítejte v ráji. Ano, možná je to otřepaná fráze, ale korálový ostrov Denis se k této představě blíží zřejmě víc než kterékoliv jiné místo na planetě. Prohřáté tropické vlny tu tiše šplouchají na pláži z bílého písku, zatímco pobřežní laguna hraje nádhernými odstíny modré barvy.

Anse Lazio

Na severu ostrova Praslin leží pláž Anse Lazio, která nabízí jednoduché vysvětlení, proč se Seychely staly jednou z nejlákavějších destinací v Indickém oceánu. Pláž je téměř dokonalá. Těšte se na zlatavě bílý písek, žulové balvany na obou koncích pláže, palmy a neskutečně nádhernou vodu v odstínech mezi azurovou a tyrkysovou.

Národní park Morne Seychellois

Při hledání té nejhezčí pláže si mnozí cestovatelé ani nevšimnou, že se na Mahé rozkládá krásný národní park, a připraví se tak o nádherný zážitek. Vydejte se s průvodcem na túru hustými lesy, pobřežními mangrovovými porosty i zubatými horami, a brzy uvěříte, že vnější svět i s jeho ruchem a shonem leží na jiné planetě.

Vallée de Mai

Pokud chcete poznat i něco jiného než pláž, Vallée de Mai je rájem trochu jiného druhu. Les zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO je domovem vzácné a nádherné lodoicey seychelské i dalších endemických rostlin. Vallée de Mai vás zavede do bujného tropického pralesa plného ptačího zpěvu a okouzlí vás procházkami po stezkách, jež se vinou tímto malým kouskem divočiny.

Aktivity

Naše tipy na zážitky

Vodní sporty a potápění

Ostrovy jsou Mekkou potápěčů díky souhře několika okolností. Kaňonovitá údolí, mělké šelfy, zajímavé lodní vraky, podmořské vrcholky i strmé útesy spadající do hlubin poskytující vyznavačům šnorchlování i potápěčům přístup k celé řadě podmořských prostředí. Voda je teplá, průzračná a plná života: od nejmenších tvorů či rybího potěru po největší vodní tvory na světě.

Pěší túry

Největší seychelské překvapení? Ano. Kromě nejlepších pláží světa se souostroví může pochlubit mnoha pobřežními trasami určenými k nádherným procházkám.

Kulturní a náboženské slavnosti

Nádherné slavnosti dovolují návštěvníkům ostrovů zblízka nahlédnout do místní barvité kultury. V říjnu či v listopadu se pořádají slavnosti světla (divali), navíc se Seychely mohou pochlubit veselým a bujarým karnevalem.