Réunion nabízí jedno z posledních velkých ostrovních dobrodružství v Indickém oceánu. Rozmanitost zdejší krajiny je skutečně obdivuhodná – zvláště když vezmeme v úvahu poměrně malé rozměry ostrova. Ostrov trčí z vod oceánu jako čedičový štít zahalený zeleným hávem, díky čemuž připomíná zmenšeninu Havaje.

Co můžete čekat? Bujné lesy, průzračné vodopády, úchvatnou horskou krajinu, klikaté cesty, nádherné panoramatické výhledy, živá pobřežní městečka a nádherné pláže s bílým i černým pískem. K celkovému dojmu přispívá i impozantní Piton de la Fournaise, jedna z nejlépe přístupných aktivních sopek světa. Není divu, že Réunion je vysněnou destinací pro milovníky přírody i turistiky. Nejčastější zdejší aktivitou je právě pěší turistika, můžete se však věnovat i canyoningu, paraglidingu, jízdě na raftech či na koni, potápění, pozorování velryb či horolezectví.

Těšit se však mohou i milovníci kultury. Réunion má bohaté kreolské, africké, indické, čínské a francouzské kulturní dědictví. Čekají na vás architektonické poklady a živé festivaly, jež nabízejí skvělou příležitost užít si místní kulturu na vlastní kůži.

Zobrazit více
Mauricius, Réunion a Seychely
Průvodce

Mauricius, Réunion a Seychely

499 Kč 399 Kč Jít do eshopu
Madagascar
Průvodce

Madagascar

653 Kč 522 Kč Jít do eshopu English
Užitečné informace

Užitečné informace před cestou

Hlavní město

Saint-Denis

Měna

euro (EUR)

Jazyk

francouzština a kreolština

Víza

Občané ČR mohou vycestovat na dobu do 90 dní bez víza

Peníze

Ve většině měst jsou běžně dostupné bankomaty

Čas

UTC +4

Důležitá čísla

Policie - 17; mezinárodní předvolba - 262; předvolba pro mezinárodní hovory - 00

Doprava

Je možné cestovat hromadnou dopravou, někdy je to však trochu komplikované a pomalé

Denní rozpočet

Nízký méně než 100 EUR Nocleh v chatě: 17 EUR
Jídlo s sebou: 3‒6 EUR
Autobusová jízdenka do 4 EUR
Střední 100‒200 EUR Dvoulůžkový pokoj v hotelu nebo lepším penzionu: 60‒150 EUR
Oběd a večeře v místních restauracích: 20‒50 EUR
Kratší cesta taxíkem nebo jízda trajektem
Vysoký nad 200 EUR Ubytování v letovisku od 200 EUR
Večeře ve špičkové restauraci: 40‒80 EUR
Let vrtulníkem od 150 EUR
Zajímavosti

Nesmíte vynechat

Pěší túry v Cirque de Mafate

Cirque de Mafate je asi nejlepším místem pro vícedenní pěší putování v oblasti Indického oceánu. Budete si tu připadat, jako byste se octli na konci světa. Oblast je odlehlá, bez automobilového provozu a střeží ji strmé útesy podobné pevnostním zdem rozrytým hlubokými kaňony.

Majestátní sopka

Nekorunovanou královnou přírodních krás na ostrově Réunion je vulkán Piton de la Fournaise. Z vyhlídky v průsmyku Pas de Bellecombe vypadá le volcan (jak sopce říkají místní) tyčící se nad okolní krajinou hrozivě i úchvatně.

Architektura v Saint-Denis

Výhodou Saint-Denis může být, že nemá pláž. Díky tomu obrátíte pozornost jiným směrem a začnete objevovat městskou architekturu. Obdivujte kreolské domy i šťastné soužití mešity, kostela, čínské pagody i hinduistického chrámu, což je nejlepším důkazem náboženské tolerance obyvatel Réunionu.

Paragliding v Saint-Leu

Díky nádherným výhledům i celoročně stálým stoupavým vzdušným proudům je Saint-Leu skvělé místo pro paragliding.

Hinduistické a kreolské festivaly

Hinduistické festivaly jsou skvělou příležitostí, jak si zpestřit návštěvu ostrova. V březnu se konají barvité slavnosti Holi, v říjnu se pořádá oslava Divali a v prosinci Temeedee, jejíž účastníci chodí po žhavých uhlících – oslavy se konají všude, kde žijí hinduisté.

Aktivity

Naše tipy na zážitky

Vodní sporty a potápění

Ostrov je Mekkou potápěčů díky souhře několika okolností. Kaňonovitá údolí, mělké šelfy, zajímavé lodní vraky, podmořské vrcholky i strmé útesy spadající do hlubin poskytující vyznavačům šnorchlování i potápěčům přístup k celé řadě typů podmořské krajiny. Voda je teplá, průzračná a plná života: od nejmenších tvorů či rybího potěru po největší vodní tvory na světě.

Canyoning

Neznáme lepší způsob, jak se rozhýbat, než je prozkoumávání dramaticky působících kaňonů v Cirque de Cilaos nebo Cirque de Salazie. Těšte se na nejrůznější přeskoky, skoky do křišťálově čistých jezírek pod vodopády a na slaňování.

Pěší túry

Réunion nabízí všechny chutě a podoby pěší turistiky. Je protkaný sítí pěších stezek všech stupňů obtížnosti – od příjemných procházek přírodou po nejnáročnější túry.

Sjíždění divoké vody

Díky řadě divokých řek, protínajících východní Réunion, je tato oblast rájem milovníků zpěněných vod. Riviere des Marsouins, Riviere des Roches a Riviere Langevin nabízejí špičkové sjezdy, při kterých vám bude vřít krev v těle.

Kulturní a náboženské slavnosti

Nádherné slavnosti dovolují návštěvníkům ostrovů zblízka nahlédnout do místní barvité kultury. Divali neboli slavnosti světla se v ostrovní zemi slaví v říjnu nebo v listopadu. V prosinci a lednu se konají velkolepé slavnosti, jejichž součástí je chůze po žhavých uhlících.

Hudba a tanec

V této oblasti Indického oceánu je hudba a tanec součástí každodenního života v malých vesnicích i ve větších městech. Během června předvádějí své umění špičkoví interpreti stylů maloya, ségam salsa, reggae a electro na místech v celém Indickém oceánu, ale jednou z nejvýznamnějších přehlídek je třídenní festival Sakifo v Saint-Pierre.